Lütfen ama lütfen...
Ahmet Yeniyıldız

Lütfen ama lütfen...

Bu içerik 1550 kez okundu.

Merhaba ben Ahmet yaklaşık 10 yıldır amerika’nın new York eyaletinde yaşıyorum hiçbir cemaati vakfı veya grubu veya siyasi bir topluluğu temsilen değil tamamen sadece kendimi temsilen bu sözleri söylüyorum.

 

 Facebook sayfamda sosyal çevremde benim siyasi görüşüme  zıt görüşte bulunan,  onlarca belkide 20 lerce arkadaşım bulunmakta ben bu arkadaşlarım ile hiçbir şekilde ağız dalaşına, söz yarışına, siyasi efelenmesine girmemeye gayret gösterdim ve gösteriyorum.  (nazımın geçtiği arkadaşlarım hariç)  çünkü bilmiyorum ki ve inanıyorum ki arkadaşlık baki kalır.  Fikirlerimi empoze etmeye çalışmak, karşıt düşüncede ki arkadaşlarımın fikirlerine saygısızlık yapmak  olarak nitelendiririm.

 

 Bakıyorum genelde seçim dönemlerinde veya şu referandum zamanında,  İnsanımız , Halkımız Birbirlerine hakaret etmek için yarışıyor.

 

 Birileri bana sorsa  siyaset nedir diye, televizyonlardan internet sayfalarından okuduğum dinlediğim,  haberler veya yorumlara dayanarak siyasetin maalesef ülkemizdeki tanımını şöyle yapardım.

 

 Hakaret etme, yalanla besleme, kavga, ağza alınmayacak sözleri söyle me  sanatıdır,  derdim.

 

 Her ne olursa olsun,  unutmamamız gereken hepimiz ayni gemideyiz gemi batarsa hepimiz gemiyle batarız.

 

 Hepimiz bir bayrak bir sancak gölgesi altındayız,   türk’ün türkten başka hiçbir dostu yoktur lütfen aman lütfen birbirimize saygılı olalım dinleyelim fikirlerinize ters gelse bile dinleyelim.

 Rahmetli annem hep beş parmağın beşi bir olmaz derdi,  ama parmakları bir araya geldiğinde eli tamamlar derdi,  biz bir elin parmakları gibi olmalıyız ne kadar ayrılıklarımız farklılıklarımız fikir ayrılıklarımız olsada biz bir elin beş farklı  parmaklar gibi olmalıyız hiç ayrılmamalı ve ülkemize karşı dışardan veya içerden gelecek tüm etkenlere karşı dimdik durmalıyız.

 

 Lütfen ama lütfen bu  ülke bizim...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PS4'e yeni özellikler geliyor
PS4'e yeni özellikler geliyor
İphone'a yeni isim gerek!
İphone'a yeni isim gerek!