Türkiye'de Drone Ligi başlıyor

Türkiye'de Drone Ligi başlıyor

Teknosa'nın da sponsor olduğu Türkiye Drone Ligi bu hafta sonu başlıyor. Son yıllarda küresel bir spor branşına dönüşen Drone yarışları, nefes kesecek!

TEKNOLOJİ - 2017-03-09 17:07:56 Bu içerik 1232 kez okundu.

İnsansız hava aracı veya bilinen adıyla drone'lar, son yılların en gözde Teknolojik ürünlerinden bir tanesi.

Drone yarışları da özellikle son iki yılda küresel çapta bir spor branşına dönüştü. Bu heyecan verici spor branşı, ülkemizde Türkiye Drone Ligi ile başlıyor!
Türkiye Drone Ligi, 11 Mart'ta başlıyor!

Teknosa'nın da sponsor olduğu Türkiye Drone Ligi yarışları, 11 Mart saat 13:00 - 20:00 saatleri arasında KüçükÇiftlik Park'ta yapılacak.

Türkiye Drone Ligi, misyon olarak Türk yarışçıların becerilerini geliştirmek ve onları uluslararası arenaya taşımayı hedefliyor. TDL, bu misyonunu gerçekleştirirken sadece yarışlar ile değil; kuracağı lokal pistler, vereceği eğitimler ve markalaşma yönünde atacağı adımlar ile drone ve drone sporunu yaygınlaştırmaya çaba gösterecek.

 

TDL 1. Etap Yarışı’nda Mini Quad kategorisindeki dronelar yarışacak. Bu heyecan ve aksiyon dolu yarış gününde katılımcıların dolu dolu bir gün yaşamasını sağlamak için birçok sahne performanı, şovlar ve sürpriz konuklar da yer alacak. Ayrıca, Bilim ve Teknoloji Haftası’nda gerçekleştirilen yarışta, katılımcıların birçok teknolojik deneyimi yaşamaları için çeşitli stantlar da olacak.

Günün sonunda, TDL'nin ilk yarışının kutlamaları TDL Party ile taçlandırılacak.Partide DJ Tarkan, Kimmy Baxter & Fermanz ile Beyoğlu’nun tarihi dokusuna ayrı bir renk katan ve manzarasıyla büyüleyen 360 İstanbul’da gerçekleşecek.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER